AKUAFALT

SOĞUK UYGULAMALI YOL TAMİR ASFALTI

Akuafalt, soğuk uygulamalı bir yol tamir asfaltıdır. Genellikle, KGM, belediyeler, devlet kurumları, okullar, üniversiteler, asfalt firmaları, alışveriş merkezleri gibi tamir ihtiyacı olan bütün kurumların çukur onarımına pratik bir çözüm sunmaktadır.

Akuafalt.mp4

KULLANIM ALANLARI

AVANTAJLARI

Çukurların onarımında kullanılan Akuafalt Soğuk Uygulamalı Yol Tamir Asfaltı, uzun ömürlü bir çözüm sunmaktadır. 

Akuafalt sayesinde pahalı sıcak asfalt makinelerine, sıkıştırma işleminde kullanılan silindirlere veya kompaktörlere, büyük kamyonlara, ısıtma işleminde harcanan enerjiye, kalabalık bir ekibe ve yüksek işgücüne gerek duyulmadan düşük maliyetlerle pratik bir şekilde çukur onarımı yapılmaktadır. 

Bir kişi, pratik bir şekilde, basit bir karıştırıcı kullanarak, malzemeyi karıştırıp yol yüzeyine uyguladıktan sonra bir mala yardımıyla yüzeyi düzleştirerek tamiri gerçekleştirmektedir. 

Akuafalt sayesinde hızlı bir şekilde onarım yapılarak uygun hava koşullarındaki sertleşme ile birlikte yol tekrar hızlıca trafiğe açılabilmektedir.

1) Tamir yapılacak bölgedeki serbest haldeki malzemeyi, tozu, kiri, çamuru, aşırı suyu vs. şekildeki gibi uygun bir fırça ile temizleyiniz.

2) Akuafalt içerisindeki bütün malzemeleri üzerinde yazan sıraya göre kova içerisine dökerek karıştırınız. Her bir malzeme numaralandırılmıştır.


3) Kova içerisine yeni malzeme girişinde karışımın homojen olması sağlanmalıdır. Kovaya ilave edilen her malzemenin homojen bir şekilde kova içerisinde karıştırıldığından emin olunduktan sonra yeni malzeme ilave edilmelidir.

4) Malzemeler kova içerisinde karıştırıldıktan sonra Akuafalt tamir bölgesine dökülmelidir. Son malzemeyi karıştırdıktan sonra kimyasal reaksiyon başlayacağı için vakit kaybetmeden dökme işlemi gerçekleştirilmelidir. Kısa süre içerisinde döküm işlemi gerçekleştirilmelidir.

5) Akuafalt, bir mala yardımıyla tamir bölgesine yayılmalıdır. Hava koşullarına bağlı olarak kısa bir süre sonra sertleşme gerçekleşecektir. İşlem tamamlandıktan sonra yol trafiğe açılabilir.